Павло Куфтирєв взяв участь у черговому засіданні робочої групи по розробці законопроектів про народовладдя

Павло Куфтирєв взяв участь у черговому засіданні робочої групи по розробці законопроектів про народовладдя

Голова Українського Інституту Прямої Демократії Павло Куфтирєв взяв участь у черговому засіданні робочої групи по розробці законопроектів про народовладдя, яка працювала під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука.

Засідання відбулось сьогодні, 27 лютого 2020 року, у стінах парламенту.

В ході засідання робочої групи було остаточно узгоджено текст проекту закону і констатовано завершення чергового етапу роботи над законопроектом, який врегулює механізм проведення референдумів в Україні. Керівник групи Руслан Стефанчук привітав з цим усіх присутніх. Наразі, текст законопроекту проходитиме лінгвістичне і стилістичне редагування і буде представлений для широкого фахового обговорення, рецензування та експертизи.

У свою чергу, будучи співкординатором цієї робочої групи, Павло Куфтирєв запропонував встановити комунікацію з провідними науково-громадськими інституціями на предмет підготовки міжнародних експертних висновків щодо напрацьованого законопроекту. Зокрема, запропоновано встановити робочі зв‘язки з Фондом прямої демократії Швейцарії (Swiss Democracy Foundation), швейцарськими та німецькими академічними установами, юридичним факультетом Вільнюського університету та іншими авторитетними інституціями у царині прямої демократії.

Окрім того, у ході дискусії Павло Куфтирєв звернув увагу на великий обсяг концептуальних напрацювань розроблених Українським Інститутом Прямої Демократії у сфері е-демократії та e-gov, які розроблялися в ході експертного консультування передвиборчого штабу кандидата у Президенти України Володимира Зеленського. Наголошено, що такі напрацювання увійшли у передвиборчу програму Президента України, а тому потребують агрегування спільних зусиль Українського Інституту Прямоії Демократії та Міністерства і Комітету цифрової трансформації України.

Першим заступником Голови Верховної Ради України Русланом Стефанчуком також було відзначено кропітку працю та великий внесок фахівців Українського Інституту Прямої Демократії у розвиток і реалізацію ідей e-direct democracy в нашій країні.