Групові позови – найдієвіший інструмент захисту потерпілих від російської агресії громадян України

Групові позови – найдієвіший інструмент захисту потерпілих від російської агресії громадян України

Домогтися компенсації від рф можна за допомогою групових позовів. Про це я мав змогу розповісти, під час свого виступу на Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Також мав змогу поділитись з присутніми, що юристи Greco Law Company разом із колегами з інших країн розробляють детальний механізм підготовки колективного позову від громадян України, які постраждали внаслідок військової агресії з боку російської федерації.

Нам необхідно донести до громадян України, що вони реально зможуть домогтися компенсації в межах групового позову від неспровокованої ворожої агресії. Кожний громадян України має право на справедливу компенсацію. Мова йде в першу чергу про заподіяну громадянам моральну шкоду. І ключовим інструментом для реалізації групового позову є законодавство про охорону навколишнього природного середовища, яке дозволяє ініціювати в Україні групові позови в результаті наявності масової екологічної шкоди, право на відшкодування якої для громадян реалізується крізь призму моральної шкоди.

Для мети відшкодування масово заподіяної моральної шкоди, яку важко обрахувати існуючим в Україні інструментарієм, на що може бути витрачено десятки років, слід враховувати практику Європейського Суду з прав людини, який в справі “Грузія проти росії” від 2019 року ухвалив стягнути із уряду російської федерації на користь уряду Грузії компенсацію моральної шкоди в загальній сумі 10,000,000 євро на 1,500 постраждалих від примусової депортації, із градацією суми відшкодування на групи постраждалих в залежності від змісту порушеного права. Також слід здійснити екстраполяцію досвідчу здійснення обрахунку моральної шкоди для мети групових позовів із інших західних країн.

Зараз ні в кого немає сумнівів щодо моральних страждань громадян України. Кожен наш громадянин стикнувся з такими стражданнями. Суд і компенсація – ось наше завдання!

Групові позови, як найдієвіший інструмент захисту потерпілих від російської агресії громадян України – підтримують і юристи з різних країн світу, які спеціалізуються саме на групових позовах. Ми вже отримали підтримку від однієї з найбільшої у світі юридичної компанії, що спеціалізується на групових позовах.